ברירת-מחדל  |  English  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


התחברות למנהלים

         
             שרה פרידמן מפקדת בית סוהר
                 נווה תרצה (בדימוס).קצת עלי

בוגרת תואר שני בחינוך ותעודת הוראה .   בעברי, מורה בתיכון.     

כיום  יו"ר ועד המנהל במכללת אחוה.          

34 שנים של שליחות חברתית ועשייה מגוונת כקצינה בכירה בתחומי הפיקוד, הבטחון והחינוך בשירות בתי הסוהר סייעו לגיבוש תפיסת עולמי החברתית וחיזוק ערכי האישיים והמקצועיים. בשנים אלו נחשפתי לאוכלוסיות מוחלשות מגוונות, לסיפורי חיים, לדרמות ורגעים מכוננים.

חמש עשרה שנים - שירתתי בכלא נווה - תרצה, מתוכן תשע שנים כמפקדת בית הסוהר ושש שנים כסגנית, מקום בו מצטלבים וכרוכים זה בזה - הפרות חוק קשות ופגיעה בנורמות חברתיות, תהומות אנושיים, עצב וחוסר אונים, אל מול יחס אישי, הכלה ויכולת לראות את התקווה, גם אם היא נתפסת כבלתי אפשרית.


הרצאות

מרצה על נושאים הקשורים לכליאת נשים במדינת ישראל, בסוגיות הבאות:


עבריינות נשים אל מול עבריינות גברים - קווי דמיון ושוני, דילמות במאסר, השתייכות עבריינית, נורמות עברייניות, תהליך המאסר והשפעותיו. האם ישנן עבירות שהן נחלתן של נשים? גברים בלבד?

אימהות בבית הסוהר - מה קורה לאימהות במהלך המאסר וכיצד הוא משפיע על קשריהן המשפחתיים, גידול ילדיהן? כיצד מגדלים תינוק בבית הסוהר? עד איזה גיל? כיצד משפיע מאסר נשים על התא המשפחתי?

סיפורים אישיים - תיאור ממקור ראשון של מציאות חיים העולה על כל דמיון - תוך בחינה מדוקדקת של תהליכי בחירה, אילוץ, כפייה של נשים - שחוו מצבים בלתי אפשריים, מוטרפים, קשים, חסרי תקווה. סיפורים על ייאוש ואכזבות, הצלחות ויציאה לדרך חדשה.

נשים מפורסמות בבית הסוהר - מה קורה לנשות העשירון העליון עם הגעתן לכלא? כיצד הן מסתגלות? מה חשוב להן? כיצד מציבים גבולות מקצועיים לאלו שהתרגלו לקבל הכל, "כאן ועכשיו"? איך עוזרים להן לעבור תהליך שיקום משמעותי?

דילמות פיקודיות בכליאת נשים - מורכבות הטיפול, החינוך והשיקום, כיצד אומרים במקרים מסוימים "לא" לאסירה המעוניינת לפגוש את ילדיה? שמירה על בטחון בית הסוהר אל מול שמירה על אינטימיות וכבוד האדם, כיצד מזהים מניפולציות רגשיות? מה קורה כשמדובר באסירות עם רקע נפשי מורכב? - מה מותר, מה אסור?


הערך המוסף שלי

ההרצאות שלי הן ממקור ראשון, כן ובקיא הנסמך על ניסיון מקצועי של שנים רבות בניהול עבודה משמעותית עם אוכלוסיות מוחלשות.
ההרצאות שלי מעניקות באופן ישיר ומרתק, אפשרות לקבלת מבט אחר, חד ונוקב לתוך אלו החיים בשולי החברה הישראלית, כמי שנדונו למאסר בשל עבירות על נורמות חברתיות.
ההרצאות שלי מעוררות שיח חברתי על אחריות אישית, נסיבות חיים, בחירה, יחסה של החברה שלנו ל"חצר האחורית" שלה ועוד.
ההרצאות שלי מהוות מראה אישית, חברתית ולאומית לכל אזרח במדינת ישראל.
ההרצאות שלי מעבירות מסר לפיו גם במצבים קשים, כואבים וחסרי מוצא - ניתן למצא את הצוהר לתקווה ולשינוי.למי מתאים להזמין אותי?

משרדי ממשלה, אנשי חינוך וטיפול, סגלים פארא-רפואיים, סגלי הוראה בבתי הספר, מוסדות שיקומיים, פורומים העוסקים במעמד אישה, מגדר ועוד, עיריות, ועדי עובדים, עמותות חברתיות, חוגי בית, חברות ומוסדות המעוניינים לפתוח צוהר אחר ומרתק לעובדים שלהם.


משך ההרצאה - כשעה וחצי, בסופה ניתן לשאול שאלות ולערוך דיון.לקבלת פרטים,

שרה פרידמן, נייד- 050-6278654
מייל - sarafr2008@gmail.com

 
תאריך ושעה
 


התחברות לחברים

[Top]                [Add to Favorites]               [Site Map]