ברירת-מחדל  |  English  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


התחברות למנהלים
     פסק דין חדש לגבי הכרה ביהודי נאלצ'יק לקצבה
   ממשרד האוצר לפי חוק הטבות לניצולי שואה


      מידע שהתקבל בדוא"ל  מאת  מר אהוד מוזס מועידת תביעות ,  ביום ד' , 28  נובמבר  2012    11:26


     ב-27.11.2012 ניתן פסק דין בבית המשפט העליון בנושא הכרה ביהודים ששהו בעיר נאלצ'יק שבקווקז תחת כיבוש נאצי לקבלת קצבה ממשרד האוצר לפי חוק הטבות לניצולי שואה (רע"א 132/11 אלחסוב נ' הרשות).

המדובר בנושא שכבר נדון במהלך מספר שנים בבתי משפט שונים ברחבי הארץ, עד שהגיע להכרעה לבית המשפט העליון.
הסוגיה המשפטית שנמצאת במוקד נושא זה ושנדונה בבתי המשפט, היתה האם באותה העיר שהיתה תחת כיבוש נאצי בתקופת השואה היה גטו או מחנה שניתן להכיר בו לקצבה ממשרד האוצר לפי חוק הטבות לניצולי שואה, שנועד בעיקרו לניצולים שעלו לישראל לאחר ה-1.10.1953 (ניצולים שעלו לפני אותו המועד ושהו תחת כיבוש גרמני ישיר יכולים להיות זכאים לקצבה ממשרד האוצר לפי חוק נכי רדיפות הנאצים גם אם לא היו כלואים במחנה או בגטו).

בית המשפט העליון קבע לבסוף אתמול בפסק דינו כי הוא נותן תוקף להחלטת הרשות לזכויות ניצולי השואה שבמשרד האוצר לפיה יוכרו יהודי נאלצ'יק ששהו תחת כיבוש ושלטון גרמני ישיר, לצורך קבלת קצבה המשולמת לפי חוק הטבות לניצולי שואה, בכפוף לבדיקה פרטנית בדבר היכללות בין יהודי נאלצ'יק ובדבר עמידתם ביתר תנאי הזכאות הקבועים בחוק.

את פסק הדין ניתן להוריד מהאתר בתי המשפט מהכתובת הבאה - http://elyon1.court.gov.il/files/11/320/001/t12/11001320.t12.pdf .אזהרה: המידע נועד למטרות מידע והגברת מודעות לזכויות הניצולים בישראל ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם.
המידע יכול להשתנות עקב נסיבותיו המיוחדות של כל מקרה שלא נכללו בסקירה וערעורים על אותם פסקי הדין שיכולים להתקבל לאחר מכן על ידי ערכאה גבוהה יותר.
המידע להלן איננו כולל את מלוא היקף הסוגיות המשפטיות או הנסיבות האישיות השונות שהיו רלבנטיות לפסקי הדין האלו ואשר עלולות שלא להתאים לנסיבותיהם האישיות של קורבנות אחרים של רדיפות הנאצים. משום כך מומלץ לפנות לייעוץ משפטי או לרשות המוסמכת לפני ביצוע פעולה כלשהי בהסתמך על מידע זה. המחבר אינו נושא באחריות כלשהי כלפי הקורא וכל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך ועל דעתו בלבד.
 


                                


                                  תאריך ושעה
 


התחברות לחברים

[Top]                [Add to Favorites]               [Site Map]