ברירת-מחדל  |  English  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


התחברות למנהלים                                    מרוקו           21-28.11.22
     יום 1: תל אביב – מרקש - קזבלנקה
מפגש הקבוצה בנתב"ג וטיסה למרקש. לאחר ביקורת דרכונים- נסיעה לקזבלנקה.
עד שהגענו למלון כבר היה  אחרי שעה 02:00  בבוקר של  יום ג',  22/11/2022
קבלת חדרים והתארגנות.  הלכנו לישון בשעה  03:00

יום 2: קזבלנקה
לאחר ארוחת בוקר נצא לקזבלנקה,  עם ההגעה נערוך תצפית על המסגד הגדול ע"ש חסן ה- 2 שנחשב מפואר ביותר בעולם. נראה את ככיכר האו"ם, בתי המשפט, הדואר, הקונסוליה הצרפתית וקתדרלת ה"לב הקדוש".
יום 3: מקנס  - פס
לאחר ארוחת הבוקר, נרגשים, נסיע למקנס, השוכנת דרומית להרי הריף. מקנס נבנתה במאה ה- 17 ע"י  הסולטן מולאי איסמאעיל ושימשה כעיר בירתו. נבקר ברובע היהודי (מלאח) נראה את ביניין "התלמוד תורה" שהיה מרכז הרובע, נצפה בשער "באב אל מנסור" שהוא אחד היפים המרשימים במרוקו. נבקר בכיכר ל'הדים", שוק המתוקים והזיתים ונסיים בתצפית על המוזיליאום של מולאי איסמעיל. בתום הביקור נסיעה לפס.
 
 
יום 4: פס העיר הדתית והמרתקת
אחרי ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר פס, תחילה תצפית פנורמית על העיר, מולנו 1200 שנות היסטוריה. נסייר במדינה (הרובע העתיק שהינו רובע בעלי מלאכה), נפקוד בתי מלאכה אוטנטיים של עיבוד עורות, צביעת עורות בבורות צבע, בית מלאכה לביגוד מסורתי מרוקאי ובעלי מלאכה של כלי כסף ונחושת. נמשיך בין סמטאותיו המפותלות של הרובע היהודי ונגיע לרחבת ארמון המלך ששימש בעבר כבית ספר התיכון היהודי, "אליאנס".  
בערב יציאה ל"חפלה" מרוקאית.
יום 5:  פס - ראבט - מרקש


לפנינו יום ארוך מלא הרפתקאות.  ארוחת הבוקר, נסיעה לראבט, עירו של המלך ובירת מרוקו, ומקום מושבם של משרדי הממשלה, בית הפרלמנט וארמון המלך נבקר ברחבת ארמון המלך ובמוזוליאום שבנה חסן השני לזכר אביו מוחמד החמישי, ברחבת המסגד הגדול טור חסן ובקסבת אל אודיה (באם יספיק הזמן), תצפית יפה לעבר העיר סאלה הנמצאת בצדו השני מעבר לנהר בו-גרג. בתום הסיור נסיעה ארוכה למרקש,  שהינו מהיפים במרוקו. מרקש כמו עוף החול נולדה מנאת מדבר גדולה והפכה לעיר למרגלות ההרים הגבוהים ב- 1069 לספירה. העיר כיום משלבת אנשי הרים ומדבר ותושבים מקומיים. שווקיה גדולים ונודעים מלאי כל טוב, הידוע שבינהם שוק "גמע אל פנה" הינו שוק של מוצרים שירותים ומופעים ביום ושוק אוכל רחוב בערב. גם המדינה (מתחם בעלי מלאכה) הינו מהגדולים במרוקו כמו גם ה"מלח" (שכונת היהודים ) במקום. עם הגעתינו והתמקמותינו נצא לסיור ראשוני חוויתי לחוד את העיר.
יום 6: מרקש סיור בעיר
לאחר ארוחת בוקר נערוך סיור במרקש, הפנינה אשר בהרי האטלס הגבוה, עיר המוקפת דקלים על רקע חומותיה ובתיה האדומים. נבקר בסמטאות המלאח שם חיים עדיין יהודים ונבקר בבית הכנסת. נמשיך לגני הכותוביה ונצפה על  המסגד שהפך סימלה של העיר, נבקר בגני מנרה המוקפת עצי זית. מכאן נמשיך לביקור במדינה של מרקש המשופעת שווקים תוססים, נבקר בבית המרקחת והתבלינים של חסן פללי ונקנח בשוק המפורסם, ג'מע אל פנא, המוקד של העיר העתיקה, כיכר ענקית תוססת ומפורסמת במרוקו. כאן נצפה במספרי סיפורים, מרקידי נחשים, להטוטנים ועוד. 

 
יום 7: אסאווירה 
נסיעה לא'סווירה, אחת מערי החוף היפות שלאורך האוקיאנוס האטלנטי. א'סאווירה, ששמה העתיק מוגדור היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן וכחול וידועה בתעשיית עץ הטוייה (ערער). נבקר במדינה, בסמטאות העיר, בשווקיה, נראה את חומותיה ,והמלאח העתיק (עירו של הצדיק פינטו) . נגיע לנמל הדייגים הציורי של העיר ואם הזמן יספיק  המעוניינים יוכלו לאכול סרדינים ודגים טעמים . בתום הסיור נסיעה חזרה למרקש.
בערב נצא למופע מרהיב "אצל עלי" - מופע ססגוני - בשילוב של ריקודים, שירה, אקרובטיקה על סוסים ויריות באוויר, המופע כולל כיבוד קל ושתיה חמה
 
יום  8: טבע, הרים, נהרות, אגמים -  עמק האוריקה  - ת"א
שוב יום של טבע, הרים נהרות ואגמים לפנינו, ביום זה נצא אל עמק האוריקה השוכן בין הרי האטלס, נטייל בנופים פראיים וירוקים ונהנה מטבע שופע. הרי האטלס הגבוהים משתקפים מכל עבר. הסיור מתחיל במישורים ופונה ומטפס אל האטלס, דרך כפרים ברבריים, אל שוליו הצפוניים של האטלס. האזור רווי יובלים קטנים המעבירים כמויות מים רבות לנחל האוריקה. במהלך הטיול נראה כפרי הרים של שבטי הברברים, נסייר בין רחובות הכפרים המטפסים בין הבתים ונעצור לטקס תה מסורתי אצל אחד מהן. המעוניינים כדאי שיביאו בגדי ים ומגבת להתרעננות במים הצוננים. העברה  לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

                                                      לחזרה לתוכן עניינים -   לחץ  כאן
 
תאריך ושעה
 


התחברות לחברים

[Top]                [Add to Favorites]               [Site Map]